Dom i mieszkanie z pomysłem

Pościel z kory

Pościel z kory

Poszewki na kołdry i poduszki powinny być dobierane odpowiednio w zależności od pory roku i od efektu, jakiego oczekujemy. Jednak zdarzają się wyjątki materiałów uniwersalnych. Między innymi pościel z kory jest odpowiednia do stosowania jej przez cały rok.

Z racji swojej nietypowej faktury jest miękka i bardzo przyjemna w dotyku i przyjemnie ciepła w zimie. A mimo wszystko wciąż przepuszcza powietrze i pozwala skórze oddychać swobodnie, zatem jest odpowiednia również na lato.

Pościel z kory nie wymaga prasowania, jest więc odpowiednia dla osób zapracowanych, które zwyczajnie nie mają na to czasu. Świetnie się pierze i nie farbuje. Nie sprawia więc żadnych problemów. Szczególnie lubiana przez dzieci, ponieważ lubią one przytulne. Niezbyt śliskie faktury materiałów, ale także dorośli docenią ją za uczucie komfortu.

Materiał ten daje się farbować na wszelkie możliwe kolory, nie spiera się i nie zblaknie. Można również ozdabiać go wzorami, które podkreślą styl, w którym została urządzona sypialnia. Zazwyczaj pościel z kory produkujemy ze stuprocentowej bawełny. Dzięki czemu jest niezwykle trwała, można używać jej przez wiele lat. Często prać bez obaw, że wyblaknie albo zacznie się pruć.

Pościel tego typu wygląda świetnie praktycznie w każdym wnętrzu, również często używamy w hotelach, ponieważ nie trzeba jej prasować ani krochmalić. Z jej pomocą można bardzo przyspieszyć porządkowanie pokoju po kolejnych gościach. Pościel z kory o odpowiednio gęstym splocie nie filcuje się i nie wyciera, więc nawet po kilku latach używania jest i wyglądała jak nowa.

Udostępnij
(0 Votes)

ZOBACZ TEŻ