Dom i mieszkanie z pomysłem

Jaką narzutę na łóżko wybrać?

Jaką narzutę na łóżko wybrać?

Narzuta na łóżko powinna być dostosowana do wystroju wnętrza. Możemy za jej pomocą ożywić pomieszczenie, kupując narzutę w kolorze żywo zielonym, możemy też nadać charakteru wnętrzu wyposażonemu w białe minimalistyczne meble, kupując narzutę w kolorze intensywnego różu.

Z drugiej strony możemy stonować wystrój, wybierając klasyczną biel lub kremowe odcienie.

Jaki materiał wybrać?

Narzuty z naturalnych materiałów nie będą się elektryzować, są przyjazne dla środowiska i miękkie oraz komfortowe dla użytkownika. Mamy do wyboru narzuty bawełniane, wełniane, kaszmirowe, satynowe lub połączenie wełny z kaszmirem. Bawełna jest lekka, można ją prać w wysokich temperaturach, co ma znaczenie dla odplamiania, a także szybko schnie. Wełniana narzuta wymaga stosowania specjalnego programu, nie może być intensywnie odwirowana, dlatego dłużej schnie, natomiast można się nią okryć zimą.

Jaki rozmiar wybrać?

Narzuta na łóżko 220×240 pasuje na łóżko dwuosobowe lub rozkładaną kanapę. Na rynku dostępne są także narzuty o rozmiarach 160/200 lub 140/200, sprawdzą się na łóżku jednoosobowym, na przykład dziecięcym. Narzuta może być szersza niż rozmiar pościeli i nie musimy kupować jej precyzyjnie, ponieważ po bokach może zwisać. Lepiej kupić szerszą narzutę na łóżko, bo jeśli nie chowamy pościeli, będzie potrzebny większy kawałek materiału do jej przykrycia.

Narzuta na łóżko pełni nie tylko funkcję ozdobną, pozwala kształtować nawyki. Dzieci, które ścielą łóżko, wyrastają na odpowiedzialnych i zdyscyplinowanych dorosłych.

Udostępnij
(0 Votes)

ZOBACZ TEŻ

Ciekawostki

Meble

Łóżka wygodne i dopasowane - polecane łóżka do sypialni

Kwi 04,2021 | By Admin