Budujesz dom, remontujesz mieszkanie, jesteś na etapie projektowania biura lub innego lokalu użytkowego i zastanawiasz się nad wyborem optymalnego wariantu aranżacji pomieszczeń? Masz już dość nudnych, nieatrakcyjnych i niepasujących do Twojego stylu propozycji?
Chcesz osiągnąć efekt, który uwidoczni Twoje niezwykłe wnętrze, zobrazuje, kim naprawdę jesteś i jakie wartości cenisz? Przekonaj się, że cegła dekoracyjna może być rozwiązaniem właśnie dla Ciebie...
Płytki wykonane w stylizacji tradycyjnej cegły stanowią obecnie coraz chętniej wybierany materiał dekoracyjny. Swoją popularność zawdzięczają uniwersalności zastosowania, prostocie montażu i niezwykłemu efektowi uzyskiwanej aranżacji. Mogą być wykorzystane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Walory estetyczne tego rozwiązania są uwydatniane w wyniku zastosowania ręcznej technologii produkcji (produkty najwyższej jakości są wytwarzane właśnie w taki sposób). Oznacza to w praktyce, że każda cegiełka jest w zasadzie inna i nie znajdziesz drugiej, takiej samej...
Płytki pozyskiwane z lica cegły ceramicznej, produkowanej z tradycyjnych materiałów, takich jak na przykład glina lessowa, świetnie wpasują się w nowoczesny, tradycyjny, jak i rustykalny wystrój wnętrza. Jest to świetny wybór dla osób, które cenią sobie niebanalny styl i chcą się wyróżnić na tle przeciętnych stylizacji pomieszczeń. Wzrok oglądających z pewnością przyciągnie szeroka paleta wzorów i wariantów kolorystycznych dostępnych na rynku.
Być może do tej pory nigdy nie zastanawiałeś się, jaka jest technologia produkcji opisywanego materiału. Warto jednak zgłębić ten temat nieco szerzej, ponieważ tylko wówczas — sięgając do detali tego procesu — zdołasz upewnić się, że cegiełka na ścianę to produkt właśnie dla Ciebie.
W celu dostarczenia klientom najwyższej jakości cegieł dekoracyjnych wymagane jest: zastosowanie odpowiednich materiałów, posiadanie profesjonalnych narzędzi i specjalistycznej wiedzy oraz włożenie mnóstwa serca w proces produkcji. Poszczególne kroki wytworzenia tego materiału obejmują następujące czynności:
Warto zwrócić uwagę, że wskazany wyżej proces produkcji powoduje, iż tak wytworzona cegiełka na ścianę uzyskuje wyjątkowe walory estetyczne, jakościowe oraz użytkowe. Cegłom wytwarzanym ręcznie w tej technologii niestraszna wilgoć, przebarwienia, czy nawet mróz. Mogą być więc zastosowane w praktycznie dowolnych warunkach, co czyni z nich rozwiązanie wyjątkowo uniwersalne.
Jak już powiedzieliśmy wcześniej, cegiełka ceramiczna na ścianę to dekoracyjny materiał budowlany, który daje wręcz nieograniczone możliwości aranżacji. Dotyczy to zarówno wnętrza pomieszczeń, jak i zewnętrznej architektury.
Najpopularniejszymi sposobami na zagospodarowanie tego materiału są:
Ceramiczna cegła dekoracyjna daje duże pole do popisu nie tylko inwestorom, ale także projektantom i stylizatorom wnętrz. Umożliwia stworzenie bardzo ciekawych efektów wizualnych, poprzez zastosowanie różnorodnych wariantów montażu płytek. Do najpopularniejszych, a zarazem najbardziej urodziwie wyglądających metod "prezentacji" należą tzw. wiązania: wozówkowe, główkowe, krzyżowe, flamandzkie, kowadełkowe i śląskie. Każdy z tych sposobów aranżacji daje bardzo ciekawy efekt, który zadowoli nawet najbardziej wymagających "budowniczych".
Pisząc o metodach aranżacji architektury, opartych o rozwiązanie, jakim jest ceramiczna cegiełka na ścianę, nie sposób nie wspomnieć także o tym, że jest to rozwiązanie bardzo trwałe. Cegła ta, produkowana na bazie gliny lessowej bez żadnych domieszek, nie przebarwia się i jest odporna na uszkodzenia oraz działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (tj. deszcz, czy mróz).
Warto również zwrócić uwagę na łatwość montażu cegiełki na ścianę. Poradzi sobie z tym w zasadzie każdy, kto ma nawet podstawowe pojęcie o pracach remontowo-budowlanych. Dzięki temu proces wykończenia wnętrza Twojego domu nie pochłonie całej zawartości domowego budżetu.
Ceramiczna cegiełka na ścianę sprawdzi się w niemalże każdej stylizacji. Każdy, kto pragnie stworzyć niepowtarzalny, ponadczasowy i dopasowany do własnych potrzeb projekt, z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Mnogość dostępnych kształtów i kolorów daje wręcz nieograniczone możliwości realizacji własnych pomysłów. Ucieszą się z tego faktu nie tylko inwestorzy, ale także projektanci, którzy w pełni wykorzystają potencjał tego niezwykłego materiału.
Tak więc, jeśli jeszcze się wahasz, nie czekaj i sprawdź, czy ceramiczna, ręcznie produkowana cegiełka na ścianę to rozwiązanie właśnie dla Ciebie...
Iglaki to doskonały wybór dla każdego ogrodu, zarówno dla tych, które wymagają minimalnej...
Budujesz dom, remontujesz mieszkanie, jesteś na etapie projektowania biura lub innego lokalu...
Cegła. Prosty wynalazek, niezauważany przez większość ludzi na co dzień. Tak oczywisty, że gdy na...
Projektując nowoczesne domy, mieszkania, biura, przestrzenie dla ludzi coraz częściej sięgamy po...
Naszej skórze codziennie musimy dostawać mikroelementów. Co zrobić, aby być długo młodym i nie...