Dom i mieszkanie z pomysłem

Cegiełka na ścianę - aranżacja szyta na miarę Twoich potrzeb

Cegiełka na ścianę - aranżacja szyta na miarę Twoich potrzeb

Budujesz dom, remontujesz mieszkanie, jesteś na etapie projektowania biura lub innego lokalu użytkowego i zastanawiasz się nad wyborem optymalnego wariantu aranżacji pomieszczeń? Masz już dość nudnych, nieatrakcyjnych i niepasujących do Twojego stylu propozycji?

Chcesz osiągnąć efekt, który uwidoczni Twoje niezwykłe wnętrze, zobrazuje, kim naprawdę jesteś i jakie wartości cenisz? Przekonaj się, że cegła dekoracyjna może być rozwiązaniem właśnie dla Ciebie...

Fenomenalna cegiełka na ścianę — z czego to wynika

Płytki wykonane w stylizacji tradycyjnej cegły stanowią obecnie coraz chętniej wybierany materiał dekoracyjny. Swoją popularność zawdzięczają uniwersalności zastosowania, prostocie montażu i niezwykłemu efektowi uzyskiwanej aranżacji. Mogą być wykorzystane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Walory estetyczne tego rozwiązania są uwydatniane w wyniku zastosowania ręcznej technologii produkcji (produkty najwyższej jakości są wytwarzane właśnie w taki sposób). Oznacza to w praktyce, że każda cegiełka jest w zasadzie inna i nie znajdziesz drugiej, takiej samej...

Płytki pozyskiwane z lica cegły ceramicznej, produkowanej z tradycyjnych materiałów, takich jak na przykład glina lessowa, świetnie wpasują się w nowoczesny, tradycyjny, jak i rustykalny wystrój wnętrza. Jest to świetny wybór dla osób, które cenią sobie niebanalny styl i chcą się wyróżnić na tle przeciętnych stylizacji pomieszczeń. Wzrok oglądających z pewnością przyciągnie szeroka paleta wzorów i wariantów kolorystycznych dostępnych na rynku.

 

Słów kilka na temat technologii produkcji — skąd się bierze cegła

Być może do tej pory nigdy nie zastanawiałeś się, jaka jest technologia produkcji opisywanego materiału. Warto jednak zgłębić ten temat nieco szerzej, ponieważ tylko wówczas — sięgając do detali tego procesu — zdołasz upewnić się, że cegiełka na ścianę to produkt właśnie dla Ciebie.

W celu dostarczenia klientom najwyższej jakości cegieł dekoracyjnych wymagane jest: zastosowanie odpowiednich materiałów, posiadanie profesjonalnych narzędzi i specjalistycznej wiedzy oraz włożenie mnóstwa serca w proces produkcji. Poszczególne kroki wytworzenia tego materiału obejmują następujące czynności:

  • Wydobycie odpowiednich, najwyższej jakości surowców (materiał najwyższej jakości to np. glina lessowa).
  • Sezonowanie materiału.
  • Formowanie półfabrykatów (często jest to proces ręczny).
  • Suszenie cegieł.
  • Wypalanie w profesjonalnych piecach kręgowych (np. piece marki Hoffmann).
  • Sortowanie i kontrola jakości.
  • Pakowanie.

Cegiełka na ścianę do dekoracji

Warto zwrócić uwagę, że wskazany wyżej proces produkcji powoduje, iż tak wytworzona cegiełka na ścianę uzyskuje wyjątkowe walory estetyczne, jakościowe oraz użytkowe. Cegłom wytwarzanym ręcznie w tej technologii niestraszna wilgoć, przebarwienia, czy nawet mróz. Mogą być więc zastosowane w praktycznie dowolnych warunkach, co czyni z nich rozwiązanie wyjątkowo uniwersalne.

Zastosowanie cegiełki ceramicznej i jej walory użytkowe

Jak już powiedzieliśmy wcześniej, cegiełka ceramiczna na ścianę to dekoracyjny materiał budowlany, który daje wręcz nieograniczone możliwości aranżacji. Dotyczy to zarówno wnętrza pomieszczeń, jak i zewnętrznej architektury.

Najpopularniejszymi sposobami na zagospodarowanie tego materiału są:

  • Wykończenia dekoracyjne ścian.
  • Zabudowy kominków.
  • Dekoracje architektury ogrodowej.
  • Stylizowanie elewacji zewnętrznych.

Ceramiczna cegła dekoracyjna daje duże pole do popisu nie tylko inwestorom, ale także projektantom i stylizatorom wnętrz. Umożliwia stworzenie bardzo ciekawych efektów wizualnych, poprzez zastosowanie różnorodnych wariantów montażu płytek. Do najpopularniejszych, a zarazem najbardziej urodziwie wyglądających metod "prezentacji" należą tzw. wiązania: wozówkowe, główkowe, krzyżowe, flamandzkie, kowadełkowe i śląskie. Każdy z tych sposobów aranżacji daje bardzo ciekawy efekt, który zadowoli nawet najbardziej wymagających "budowniczych".

Pisząc o metodach aranżacji architektury, opartych o rozwiązanie, jakim jest ceramiczna cegiełka na ścianę, nie sposób nie wspomnieć także o tym, że jest to rozwiązanie bardzo trwałe. Cegła ta, produkowana na bazie gliny lessowej bez żadnych domieszek, nie przebarwia się i jest odporna na uszkodzenia oraz działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych (tj. deszcz, czy mróz).

Warto również zwrócić uwagę na łatwość montażu cegiełki na ścianę. Poradzi sobie z tym w zasadzie każdy, kto ma nawet podstawowe pojęcie o pracach remontowo-budowlanych. Dzięki temu proces wykończenia wnętrza Twojego domu nie pochłonie całej zawartości domowego budżetu.

Cegiełka na ścianę

Cegiełka ceramiczna na ścianę — dlaczego jest to produkt właśnie dla Ciebie

Ceramiczna cegiełka na ścianę sprawdzi się w niemalże każdej stylizacji. Każdy, kto pragnie stworzyć niepowtarzalny, ponadczasowy i dopasowany do własnych potrzeb projekt, z pewnością znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Mnogość dostępnych kształtów i kolorów daje wręcz nieograniczone możliwości realizacji własnych pomysłów. Ucieszą się z tego faktu nie tylko inwestorzy, ale także projektanci, którzy w pełni wykorzystają potencjał tego niezwykłego materiału.

Tak więc, jeśli jeszcze się wahasz, nie czekaj i sprawdź, czy ceramiczna, ręcznie produkowana cegiełka na ścianę to rozwiązanie właśnie dla Ciebie...

Udostępnij
(0 Votes)

ZOBACZ TEŻ