Stylowe meble do mieszkania. Zainspiruj się!

Jak wybrać wygodną sofę do spania?

Jak wybrać wygodną sofę do spania?

Chcesz spać wygodnie? Jedną z bardzo ciekawych alternatyw na zapewnienie sobie komfortowego snu może być na przykład sofa 3 osobowa rozkładana klasyczna. Obecnie tego rodzaju rozwiązania wcale nie muszą być czymś złym. Obecne rozwiązania są zarówno funkcjonalne, ładne jak i wykonane w taki sposób, aby posłużyć nam przez wiele lat. Oczywiście jak zawsze wybór wcale nie jest taki prosty i decydując się na konkretne rozwiązanie trzeba zastanowić się nad wieloma różnymi kwestiami.

Najważniejsze cechy dobrej sofy do spania?

Przede wszystkim powinna być prosta w obsłudze, wytrzymała oraz oczywiście pasować do wnętrza. Warto sprawdzić także pojemnik na pościel, który posiada sofa. Powinien być on wygodny i zapewniać odpowiednią ilość miejsca. Zanim zdecyduje się na wybór konkretnego modelu należy położyć się na sofie, kilkukrotnie rozłożyć i złożyć sofę czy też sprawdzić wszystkie elementy metalowe. Istotną kwestią jest długość gwarancji udzielana na okucia oraz mechanizmy składania i rozkładania sofy. Im dłuższa gwarancja tym można liczyć na lepszą jakość wykonania produktu.

Jak wybierać?

Przede wszystkim zanim w ogóle zacznie się oglądać różnego rodzaju sofy należy zmierzyć miejsce, w którym ma się ona znaleźć. Jeśli chodzi o wielkość to należy tak wszystko ustawić, aby po rozłożeniu sofy móc się spokojnie poruszać po pokoju. Należy wszystko dokładnie zmierzyć, tak aby zostało jeszcze miejsce na fotel czy też inne pufy. Trzeba określić swoje wymagania. Do wyboru są sofy zarówno dwuosobowe, trzyosobowe jak i różnego rodzaju narożniki. Warto zwrócić uwagę czy po rozłożeniu sofy powierzchnia spania oraz siedziska są sobie równe. Niektóre sofy mają tak zwaną powierzchnie do spania okazjonalnego i raczej nie nadają się do codziennego spania.

Systemy rozkładania sof

System rozkładania delfin - jest to wysuwany wózek z podnośnikiem, skrzynia na pościel jest w drugim segmencie mebla. Najczęściej ten system stosowany w narożnikach

System rozkładania 3DL - przewracane oparcie, charakteryzuje się dużym pojemnikiem na pościel, a do rozłożenia wystarczą dwa ruchy

Klik-klak - standardowy system rozkładania taki jak w wersalkach

Sedak/belgijski system- system podobny do łóżek polowych, oparty o stalową konstrukcję. Niestety w przypadku sof opartych o ten system nie ma miejsca na pościel a powierzchnię do spania stanowi materac piankowy.

System półbelgijski - posiada wysuwany wózek do przodu, z którego wyciągane są dwie części do spania

Jak widać rzeczy, na które należy zwrócić wybierając sofę do spania jest bardzo dużo. Należy więc wszystko bardzo dokładnie przemyśleć.

Udostępnij
(0 Votes)

ZOBACZ TEŻ